NASZA STAŁA KADRA:

 

IMG_0205

Katarzyna Długosz – choreograf i założycielka Studia Tańca Klasycznego SOFIJA;
1986 –1987  – studio baletowe przy DOMU KULTURY FABRYCZNA WE WROCŁAWIU
1988 –1989  – szkółka tańca towarzyskiego we Wrocławiu ul. Fabryczna przy Dolmelu, a potem MDK Fabryczna szkoła tańca towarzyskiego u Bieńkowskich
1990 – 2000  – Szkoła Tańca Sportowego i Gimnastyki Artystycznej przy MDK Fabryczna we Wrocławiu – Nataszy Rybak (WSPÓLNE TRENINGI I WARSZTAT BALETOWO GIMNASTYCZNY NA UKRAINIE W SZKOLE DIERUGINY – NAJLEPSZEJ NA ŚWIECIE ), oraz współpraca z takimi sławami wrocławskiego baletu jak Giwi Abesadze i Ałła Potapowa.
1997 – 2000 – pierwsza  praca jako instruktor – choreograf w w/w klubie
1997 – 2002  – Młodzieżowy Teatr Tańca przy Operetce Wrocławskiej pod kierownictwem Ani Krych i Jacka Gębury
1997 –1998 – współpraca jako choreograf z klubem akrobatyki – przygotowałam układy na Mistrzostwa Polski i Europy.
1998 –1999 – współpraca z zapaśnikami jako instruktor od strechingu (zawodnicy kadry narodowej)
1999 – 2002 – AWF Wrocław kier. nauczycielski
1999 – 2003 – współpraca jako choreograf w Stowarzyszeniu Gimnastyki Artystycznej we Wrocławiu przy AZS AWF we Wrocławiu, WSPÓLNE OBOZY I ZGRUPOWANIA Z ZAWODNICZKAMI UKRAIŃSKIMI, LWÓW – BAGIRA

1999 – 2008 – współorganizowałam przy Międzynarodowych Mistrzostwach w Gimnastyce Artystycznej oraz wielokrotnie byłam sędziną zawodów gimnastycznych.
2003 – 2004 – pierwsze własne studio baletowe we Wrocławiu – „Caloria”
2003 – 2006 – SKIBA – specjalizacja Animator sztuki i kultury – kier. taniec  (praca dyplomowa oceniona celująco przez Waldemara Staszewskiego)
2003 – 2007 – szkoła tańca Waldemara Staszewskiego
od 1998 r.   – prowadzę zajęcia taneczne, baletowe, gimnastyczne w szkołach, przedszkolach i domach kultury.  Jeździłam sama, a potem ze swoimi uczennicami na ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy, mistrzostwa i festiwale.
od 2005 r. w Trzebnicy prowadzę własne Studio Tańca Klasycznego SOFIJA.
2010 – wymyśliłam i zorganizowałam ogólnopolski Festiwal MAGIA TAŃCA

Organizujemy też coroczne spektakle taneczne w wykonaniu baletnic z naszego Studia.

Efekty mojej pracy mogą Państwo zobaczyć podczas corocznych gal pokazowych, organizowanych w grudniu i czerwcu.


Basia

Barbara Książczyk – choreograf i prowadząca

Po ukończeniu Państwowej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, została zatrudniona w Operze Wrocławskiej. Karierę rozpoczęła od występów w baletach min. „Jezioro Łabędzie”, „Królewna Śnieżka”, „Dziadek do orzechów”, „Romeo i Julia”, „Antygona”, „Sylfidy”, „Coppelia”, „Peer Gynt”. „Harnasie”, „Pan Twardowski”, „Kopciuszek”, „Ognisty Ptak”, „Popołudnie Fauna”, „Fontanna Bachczyseraju”  oraz wielu współczesnych inscenizacjach zrealizowanych przez polskich i zagranicznych choreografów.

Ze spektaklami „Jezioro Łabędzie”, „Traviata”, „Coppelia” odbyła tournee artystyczne po całej Europie Zachodniej. Jako tancerka brała udział we wszystkich Operach i Operetkach wystawianych na deskach Opery Dolnośląskiej.
Artystka posiada na swoim koncie produkcje filmowe takie jak: „Ziemia Obiecana”, „Strachy”, „Złota Kaczka”, „Nie lubię Nietoperzy” oraz brała udział w polsko-włosko-niemieckiej koprodukcji „Student Żebrak”, która została wyemitowana w Europie Zachodniej.

Jako miłośniczka tańca prowadziła grupy taneczne,  dzieci i młodzieży (8-16 lat) przy Młodzieżowych Domach Kultury we Wrocławiu i w Kątach Wrocławskich. Od 2009 roku związana jest ze Studiem Tańca Klasycznego „Sofija” Katarzyny Długosz w Trzebnicy.


kasiaoleksiak

Katarzyna Oleksiak – choreograf i prowadząca

Ukończyłam Państwową  Szkołę  Baletową w  Poznaniu  w  roku  1981. Pracę  artystyczną  rozpoczęłam w  Teatrze  Muzycznym  w  Szczecinie. W  1983  roku  tańczyłam  w  Państwowej  Operze  w  Bydgoszczy, a  od 1985  w  Operze  Wrocławskiej  na  stanowisku  solistki  baletu. Kreowałam  wiele  ról  klasycznych  i  charakterystycznych ,  jednak  najmilej  wspominam  tańce  hiszpańskie (rola  Młynarki  w  balecie  „Trójkątny  Kapelusz” ,  Paqita  w  „Miłość  i  śmierć…”  oraz  Kobieta  w  „Bolero” M.Ravela .Od 2004 roku prowadziłam  zajęcia  z  dziećmi  w  ognisku  baletowym  „Danselen”, Domu Kultury i  w  Szkole  Podstawowej  nr. 17  we  Wrocławiu ucząc  tańca  klasycznego  i  ludowego. Prowadzę  warsztaty baletowe w Barlinku.

 

 


 

unnamed (1)

Celina Hawliczek – instruktor baletu

 Tancerka, solistka baletu. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu pod dyrekcją artystyczną Conrada  Drzewieckiego. W 1979r rozpoczęła pracę zawodową w Operze Wrocławskiej na stanowisku solistki baletu. Tańczyła m.in.  w „Jeziorze Łabędzim” (pas de quatre, pas de six), „Traviacie” w reż. Adama Hanuszkiewicza, „Giselle”, „Sylfidy”,  „Coppelia”, „Antygona”, „Peer Gynt”, „Królewna Śnieżka”, „Dziadek do orzechów”, „Romeo i Julia”, „Pan Twardowski”.  Role pierwszoplanowe – „Kopciuszek”, widowisko muzyczno-baletowo „Replay: Sweet Dance”.

 W 1997 wystąpiła w spektaklu telewizyjnym „Gwiazda” w reż. Stefana Szlachtycza, który był emitowany na niemieckim  festiwalu filmowym oraz w TVP. W ostatnich latach wzięła udział w zdjęciach do filmów „Ja, Olga Hepnarova” i „Fotograf”  oraz serialu telewizyjnego „Bodo”.

Wielokrotnie wyjeżdżała na tourne zagraniczne, występowała w Niemczech, Francji, Włoszech i Szwajcarii.


 

 

Balet portrety 027

Paulina Woś – choreograf – Jest absolwentką Ogłólnoksztąłcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, którą ukończyła w 2000 roku.
Jako uczennica dwukrotnie brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku (1997 i 1999 roku).
Karierę artystyczną rozpoczęła w 2000 roku jako koryfejka Opery Wrocławskiej, gdzie od 2004 zajmuje stanowisko solistki baletu. Na deskach tego teatru zatańczyła wiele ról, zarówno w repertuarze baletowym, jak i operowym. Brała również udział w większości superwidowisk wystawianych przez Operę Wrocławską.
Występowała także na scenach Niemiec, Luxemburga i Anglii. Za swoje osiągnięcia, z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, w 2005 roku otrzymała specjalne wyróżnienie od Zarządu Sekcji Tańca Związku Artystów Scen polskich. W 2013 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała odznakę honorową „Zasłużona dla Kultury Polskiej”. „Za Długoletnią Służbę” odznaczona Brązowym Medalem od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 

 

 


 

Paweł „Buli” Kokowski: „tancerz,choreograf instruktor związany z tańcem i ruchem ponad 20 lat. Laureat wielu przeglądów festiwali oraz zawodów tanecznych w Polsce jak i w Europie. Współpracował z takimi gwiazdami jak Mrozu,Edyta Górniak,Doda i wielu innych. Choreograf wielu eventów artystycznych min”One Year To Go” Euro 2012 , show na otwarcie sezonu koszykarskiego Śląsk Wrocław 2007/2008. Kontraktowy tancerz Teatru Muzycznego Capitol z Wrocław. Nauczyciel na wielu warsztatach w Polsce i poza granicami naszego kraju Czechy, Słowenia, Francja. Współpracuje z wieloma grupami tanecznymi i agencjami artystycznymi na poziomie ruchu,tańca jak i również reżyserii imprez artystycznych oraz eventów.

 


Jacek Marks i Paweł Pater
Z akrobatyką sportową związani są od ponad 25 lat i na swoim sportowym koncie mają wiele sukcesów m.in.: 11 krotne Mistrzostwo Polski Seniorów, Wicemistrzostwo Europy Juniorów i 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorów. W 2009 roku ukończyli studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o specjalności trener akrobatyki sportowej. Od wielu lat prowadzą zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są współzałożycielami firmy Everest Production, która zajmuje się szeroko pojętą produkcją rozrywkową i m.in współprodukcja spektakl akrobatyczny – taneczny „Prometeusz”.


 

 

 

 

Oliwia Ołdziejewska – absolwentka studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Sztuk Scenicznych, specjalność Choreografia i Techniki Tańca. Obecnie studentka Choreografii na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka w spektaklu „TO TY” choreografa Sebastiana Flegila, granego w ramach CST-SCENA, IV edycji Centralnej Sceny Tańca w Warszawie oraz w ramach programu Przestrzenie Sztuki na Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Podczas Wieczoru Krótkich Form Choreograficznych w ramach programu Przestrzenie Sztuki w Łodzi zaprezentowała autorską choreografię „Variability”. Podczas wernisażu: Art Of Movement można było oglądać jej obecność na fotografiach Eweliny Feist. Jest również certyfikowaną instruktorką Pilates.


 

 

 

SEBASTIAN GĘBURA – Brał udział w wielu spektaklach Teatru Tańca Arka z Wrocławia. Studiował w Anton Bruckner Universität na wydziale Tancerz Teatru Tańca. Jest laureatem wielu nagród scenicznych w Polsce i za granicą, między innymi otrzymał stypendium artystyczne od Wydziału Kultury we Wrocławiu, został także doceniony w Austrii, gdzie przez wiele lat mieszkał i pracował zawodowo, jako tancerz, choreograf, aktor, reżyser… Wieloletni tancerz Teatru x.IDA w Linz. Występował w spektaklach, musicalach i projektach artystycznych w Europie, współpracując z szanowanymi choreografiami i tancerzami. Jest współzałożycielem projektu artystyczno – tanecznego INTROligatornia we Wrocławiu. Ruch i taniec, oraz jego tworzenie, od zawsze fascynował go jako forma wyrazu artystycznego. Bez względu na rodzaj, z którego czerpie inspirację, wykorzystuje wiele form pracy z ciałem. Bazuje na tożsamości tancerza, artysty, performera, jego możliwościach ruchowych i rozwijaniu ich w kreatywny sposób.