MT plakat-300Uwaga: Drodzy Państwo, zgłoszenia na festiwal przyjmujemy do 10 maja 2016.

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal „MAGIA TAŃCA” MILICZ 2016 o Puchar Burmistrza Gminy Milicz i Starosty Powiatu Milickiego.
„Taniec wychowuje człowieka, pomaga osiągnąć równowagę i oswobodzenie, uskrzydla fantazję, odpręża i rozluźnia. „

Naszym celem jest prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, a także popularyzacja różnych form tanecznych, ich walorów artystycznych i wychowawczych oraz szerzenie zasad fair-play.

Festiwal skierowany jest do tancerek, tancerzy, zespołów, zarówno tych dużych, jak i małych.

„Taniec jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkich, gdzie człowiek jest zaangażowany całkowicie: ciało, dusza, umysł.” – a my, od siebie, dodamy do tego dla wszystkich uczestników SERCE.

Regulamin Ogólnopolskiego Festiwalu „MAGIA TAŃCA” – MILICZ 2016 do pobrania tutaj.

„Głosy naszych serc i dusz są naszym rytmem, a każdy nasz ruch opowiada historię ludzkości.”

Karta zgłoszeniowa do pobrania (w Wordzie) tutaj.

Karta zgłoszeniowa do pobrania (w PDF) tutaj.

Ramowy plan dnia festiwalu tutaj.

Minutowy plan dnia festiwalu tutaj.

MT zaproszenie-700

 

 

Katarzyna DługoszKierownik Festiwalu – Katarzyna Długosz: Założycielka i choreograf Studia Tańca Klasycznego SOFIJA. Pomysłodawca Festiwalu MAGIA TAŃCA, od lat związana z tańcem. Na wszystkie pytania techniczne i artystyczne dotyczące Festiwalu proszę dzwonić pod numer 601-996-355 w godzinach od 9.00 – 14.00 lub od 19.30 – 21.00. Możecie też Państwo wysyłać swoje zapytania mailem: katarzyna.dlugosz@nowagazeta.pl

 

 

 

 

 

 

 

Sędziowie:
Drodzy uczestnicy, poniżej będziemy przybliżać Wam sylwetki naszego jury.

IMG_0464Tomasz Zoń : absolwent pedagogiki, animacji kultury i filologii włoskiej. Z tańcem związany jest od ponad 20 lat. Aktualnie trener i sędzia tańca sportowego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, tancerz mistrzowskiej, międzynarodowej klasy tanecznej S w sportowym tańcu towarzyskim, konferansjer, animator kultury oraz nauczyciel języka włoskiego. – SĘDZIA GŁOWNY podczas naszego Festiwalu.

 

 

 

Bez nazwy1Paweł Oleksiak : solista baletu Opery Wrocławskiej. Sztuki tańca uczył się od dziewiątego roku życia w Państwowej Szkole Baletowej im.Romana Turczynowicza w Warszawie.Pierwszy sezon artystyczny 1986 – 1987 przepracował w Teatrze Wielkim w Warszawie,a od września 1987 roku nieprzerwanie występuje na scenie Opery Wrocławskiej. Uczestniczył w tournee zagranicznych Opery Wrocławskiej m.in. do Włoch,Francji,Niemiec,Wielkiej Brytanii,Szwajcarii i Luxemburga. Od 2009 roku pełni dodatkowo funkcję inspektora baletu.

 

 

 

Ł.Balcerzak-7016Wojtek „WoCo” Krawczuk: Urodzony w Polsce, w Toruniu, tancerz, instruktor, sędzia, performer, aktor, konferansjer. Od 1997 na scenie. Przez te lata poznawał wszystkie możliwe style w zasięgu jego ręki. Nie ograniczał się jednak tylko do tego co było wówczas dostępne, podróżował by zasięgnąć więcej doświadczenia po Polsce i Europie. Aktualnie stara się cały czas poszerzać swoją wiedzę, swoje horyzonty, udzielając się w różnego rodzaju projektach, spektaklach. Tym samym cały czas promuję kulturę hip hop i street dance w każdym możliwym miejscu. Współpracuje z polskimi teatrami i agencjami promocyjnymi, instytutami, domami kultury, cały czas kontynuując drogę rozwoju. Współpracuje z grupą teatralną Stowarzyszenia JESTEM, Instytutem B61. Tworzy choreografie do spektakli, pokazów. Rozpowszechnia taniec, współpracuje z artystami, klubami, ekipami, organizacjami, Organizuje zawody, koncerty charytatywne, jam-y, projekcje filmowe, warsztaty, obozy taneczne.

 

 

 

monia_72Monika Pająk: tancerka, pedagog oraz instruktor tańca. Z tańcem związana od 4 roku życia. Przez pierwsze kilkanaście lat specjalizowała się głównie w tańcu towarzyskim co dało jej możliwość świadomego szukania formy ekspresji w innych technikach takich jak modern jazz, jazz, hip-hop, contemporary lyrical, taniec współczesny. Ukończyła Studium Choreograficzne organizowane przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Swoje umiejętności zdobyła biorąc udział w licznych warsztatach na terenie całej Polski oraz szkoląc się u pedagogów z całego świata (m. in. z Belgii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Polski). Przez wiele lat związana z kieleckim i wrocławskim światem tanecznym, a obecnie ze Szkołą Kieleckiego Teatru Tańca specjalizującą się w technikach jazz, modern jazz i hip-hop. Na bazie tych technik tworzy choreografie i spektakle taneczne. Jako instruktor prowadzi także liczne warsztaty taneczne na terenie całej Polski. Zajmuje się również tworzeniem choreografii dla indywidualnych zespołów tanecznych. Jako koordynator oraz tancerka, angażuje się w akcje związane promocją polskich i zagranicznych marek jak: NIVEA, LECH, NOMI, TYMBARK, RAIFFAISEN BANK, PLUS – przygotowanie i aranżacja pokazu; REPORTER – przygotowanie i wykonanie kampanii reklamowej, MULTIKINO – noce reklamożerców, VADER – przygotowanie choreografii będącej główną częścią kampanii reklamowej. Bierze udział w pokazach, teledyskach i programach telewizyjnych m. in. Lech Party Inspiration, Microsoft, TVN, program rozrywkowy „Ciao Darwin”, W rytmie MTV, grupa Skangur, Ambulans.

 

 

image
 Maria Kijak: tancerka , choreograf , pedagog

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Warszawie-magister sztuki w specjalności pedagog baletu. W 20 letniej karierze scenicznej jako Pierwsza Tancerka Opery wrocławskiej kreowała role pierwszoplanowe : Odetta-Odylia ,Giselle, Julia, Antygona, Swanilda, Kopciuszek ,Solwejga, Angustias ,Maria, Eurydyka i wiele innych. Publiczność wrocławska aż 11 krotnie honorowała ją nagrodą dla najpopularniejszego artysty Wrocławia przyznając Złote, Srebrne i Brązowe Iglice. W latach 1990 – 2005 pełniła funkcję kierownika zespołu baletowego opery wrocławskiej. Starszy wykładowca PWST na wydziale Lalkarskim przedmiotu Rytmika i Taniec w latach 1979-2013. W 1986r otrzymała Nagrodę Miasta Wrocławia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie baletu , 2 krotnie Srebrny Krzyż Zasługi (1985,1995) oraz Złoty Krzyż Zasługi w 2001 roku. Jest zasłużonym członkiem Związku Artystów Scen Polskich , który uhonorował ją statuetką „Terpsychory”. W 2006 r z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odznaczona Srebrnym Medalem „ Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Od 2005r prowadzi Studium Tańca i Baletu w Operze wrocławskiej , do którego uczęszcza około 100 uczniów i zatrudnionych jest 10 pedagogów różnych technik tanecznych. Jest wielokrotnym jurorem konkursów baletowych i tanecznych . Od 2014r jest sędzią pływania synchronicznego. Tworząc choreografie dla zawodniczek tej dziedziny sportu odkryła nowe możliwości wykorzystania swoich umiejętności zawodowych z dziedziny baletu.

 

 

382596_324087484280712_1914943018_n

Paweł „Buli” Kokowski: „tancerz,choreograf instruktor związany z tańcem i ruchem ponad 20 lat. Laureat wielu przeglądów festiwali oraz zawodów tanecznych w Polsce jak i w Europie. Współpracował z takimi gwiazdami jak Mrozu,Edyta Górniak,Doda i wielu innych. Choreograf wielu eventów artystycznych min”One Year To Go” Euro 2012 , show na otwarcie sezonu koszykarskiego Śląsk Wrocław 2007/2008. Kontraktowy tancerz Teatru Muzycznego Capitol z Wrocław. Nauczyciel na wielu warsztatach w Polsce i poza granicami naszego kraju Czechy, Słowenia, Francja. Współpracuje z wieloma grupami tanecznymi i agencjami artystycznymi na poziomie ruchu,tańca jak i również reżyserii imprez artystycznych oraz eventów.

 

 

 

Anna_Budnicka_zdjecieAnna Budnicka: absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W 2001 r. uzyskała tytuł zawodowego tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego oraz uzyskała Nagrodę Prezydenta miasta Kielce za twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę kultury. W latach 1995 – 2010 tancerka solistka, pedagog tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym związana jest od początków jego istnienia. W KTT pobierała nauki z tańca jazzowego i klasycznego. Brała udział w 29 produkcjach KTT oraz 10 realizacjach telewizyjnych i estradowych.  Obecnie pełni funkcję koordynatora d/s zespołów tanecznych w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.